ITTF потврдија ткаенини моделот 1303R

Краток опис:

Име на производот: ткаенини модел 1303R

ITTF сертифицирани, маса тенис винил кат покривање.

Дебелина: 3.5-10mm

Ширина: 1.8m

Должина: 10-20m


детали за производот

Тагови производ

Тенис на маса суд Винил кат покривање

име Тенис на маса суд Винил кат покривање
жито Ткаенина, големи ткаенина, ткаат, големи ткаат, ткаенина шема.
боја Зелена, сина, црвена, сива, портокалова, црна како барање
дебелина 3.5mm, 4.0mm, 4.5mm, 5.0mm, 5.5mm, 6mm, 7mm, 8 милиметри или за да нарачате
должина 10-20m
ширина 1,8
сертификација ISO9001-2008, CE, ISO14001
Се користи за Бадминтон суд , пинг-понг суд , одбојка суд , кошарка суд , тениско игралиште.
 пакет Водоотпорен и Крафт хартија во ролни.
Време на испорака Во рок од 15 дена, штом добивањето на депозит
Услови на плаќање 50% ТТ во напредна, ТТ на биланс пред пратката.

ПВЦ подови

нашите предности

1. Основана во 1996 година, околу 20 години работно искуство.

2. 100% чиста девица суровини ПВЦ материјал, еколошки.

3. Нашата дебелина се движи од 3.5 до 8.0mm дури 10мм со стабилни и зрели квалитет.

4. Нашите површина линии се подлабоко и појасно со убав боја.

5. Со нашиот уникатен ПУР технологија, тоа е полесно да се подготви линии на површината на подот.

6. Ние соработуваме со најпопуларните брендови од страна на ОЕМ.

Карактеристики на производот:

 1. Овој производ има добри перформанси во абразивни отпорни, само-чистење, заштита на животната средина.  
 2. Отпорни на оган и неми бучава.
 3. Овој производ се однесува добро во спротивстави на удари, лизгање и апсорпција на удар, кои можат ефикасно да ја гарантираат безбедноста на спортист.
 4. Овој производ може да се ограничи на егзистираат на мувла, форма-стабилна, анти-пукање и ниски во отече сооднос.
 5. Овој производ е меко и удобно, висока еластичност, кои можат ефикасно да се апсорбираат влијание.

 ПВЦ подови

Предности на производот:

 1. На тротоарите се произведува класици, како и специјални користи за пинг-понг суд, тениско игралиште, одбојка суд.
 2. Моделот на ткаенина е дизајниран професионално за пинг-понг суд, добра отпорност на абење и анти лизга.
 3. Неткаен влакна стабилна слој и стабилна мрежа слој, двојно страна ПВЦ сила слој да се направи стабилна големината тротоарите.

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас