за нас

Хебеј Dongxing пластика копродукции, Ltd е основана во 1996 година, со духот на претпријатието "Креирај пластични бутик, модел Изградба индустрија". Компанијата се наоѓа на Златниот триаголник на Пекинг-Tianjin-Baoding автострада, Zhugezhuang индустриска зона, на градот Baoding, Хебеј, Кина. По речиси две децении на акумулација, тоа сега е една од водечките спортски подови производителот. Главните производи ги опфаќа среден и висок крајот спортски подови, комерцијални подови, станбени тротоарите, сообраќајот тротоарите, торба од кожа, кожа троседот, и автомобил кожа.

Dongxing пластика поседуваат неколку меѓународно водечките производствени линии, ПВЦ, со годишно производство од над 15 милиони квадратни метри. Со висок квалитет на производите и кориснички услуги, Dongxing пластика продаваат производи низ целата земја и извоз на повеќе од шеесет земји и региони. удел на пазарот на компанијата го задржува напред во оваа област.

фабрика-1- (1)

Како и спортски подови производителот за глобален спортски настан како што се Олимписките игри, Светската тенис на маса првенство и Светското првенство, Dongxing пластика води тренд на high-end домашни и странски пазар, и уживаат висок углед во индустријата. Dongxing пластика презеде водството во добивање на PVC индустриски сертификати на Меѓународниот систем за квалитет ISO9001 и Меѓународниот систем за управување со животната средина ISO14001 и стана истакнат член директорот на првата Национална асоцијација на еластична подот.

Магацински

магацин (3)
складиште (1)
складиште (6)

изложба

Бут Domotex 3
Бут Domotex 2
Бут Domotex 1

Сертификат

CE_00001
BWF
2019ITTF
OHSAS18001E
ISO14001E
ISO9001E