Добредојдовте на Dongxing

Dongxing пластика поседуваат неколку меѓународно водечки ПВЦ, со годишно производство од над 15 милиони квадратни метри.

Зошто Изберете нас

Брза испорака, 1 ден производство на време. ODM и OEM прифатливо. Дебелина од 2mm до 12mm. Еко-пријателски, 100% девица суровина. Сите производи можат да се рециклираат.

 • Фабрика основана во 1996 година, 6 производни линии, има најдолга производна линија во светот, долг 280 метри, дневен капацитет над 50.000 квадратни метри.

  Продажбата на производот

  Фабрика основана во 1996 година, 6 производни линии, има најдолга производна линија во светот, долг 280 метри, дневен капацитет над 50.000 квадратни метри.

 • Сертифицирани ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, CE. Одобрени индустриски сертификати се BWF, ITTF, ITF, итн ..

  Производот СЕРТИФИКАТ

  Сертифицирани ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, CE. Одобрени индустриски сертификати се BWF, ITTF, ITF, итн ..

 • Еко-пријателски, 100% ПВЦ. Дневен капацитет над 50.000 квадратни метри, производство време е 1 или 2 дена, брзо време на испорака. Технологија на производство е 6 пати обложување 6 пати сушење, дебелината може да биде од 2mm до 12mm.

  Нашата сила

  Еко-пријателски, 100% ПВЦ. Дневен капацитет над 50.000 квадратни метри, производство време е 1 или 2 дена, брзо време на испорака. Технологија на производство е 6 пати обложување 6 пати сушење, дебелината може да биде од 2mm до 12mm.

популарни

производи

Главните производи ги опфаќа среден и висок крајот спортски подови, комерцијални подови, станбени тротоарите, сообраќајот тротоарите, торба од кожа, кожа троседот, и автомобил кожа.

кои сме ние

Хебеј Dongxing пластика копродукции, Ltd е основана во 1996 година, со духот на претпријатието "Креирај пластични бутик, модел Изградба индустрија". Компанијата се наоѓа на Златниот триаголник на Пекинг-Tianjin-Baoding автострада, Zhugezhuang индустриска зона, на градот Baoding, Хебеј, Кина. По речиси две децении на акумулација, тоа сега е една од водечките спортски подови производителот. Главните производи ги опфаќа среден и висок крајот спортски подови, комерцијални подови, станбени тротоарите, сообраќајот тротоарите, торба од кожа, троседот кожа, кожа и автомобили, итн ...

 • / За-нас /
 • / За-нас /